Riksstyrelsen

http://www.gronastudenter.se/wp-content/uploads/2014/08/riksstyrelsen.jpg
Från vänster: Rebecka Le Moine, Leonora Heimdahl, Paulina Koskenniemi, Per Lundberg, Tomas Hedlund och Klara Westby (ej på bild; Nike Halvardsson)

Riksstyrelsen är mellan riksårsmötena organisationens högsta beslutande organ.
Det betyder att de har ansvaret för att leda och utveckla organisationen utifrån de beslut som medlemmarna tog på riksårsmötet.

Klara Westby, Språkrör
E-post: klara.westby@mp.se
Telefon: 073 786 31 96

Tomas Hedlund, Språkrör
E-post: tomas.hedlund@mp.se
Telefon: 076 632 10 07

Paulina Koskenniemi, Sammankallande
E-post: paulina.koskenniemi@mp.se
Telefon: 070 651 87 29

Per Lundberg, Vice sammankallande
E-post: per.lundberg@mp.se
Telefon: 076 896 35 03

Leonora Heimdahl, Kassör
E-post: leonora.heimdahl@mp.se
Telefon: 073 939 93 03

Nike Halvardsson, Ledamot
E-post: nike.halvardsson@mp.se
Telefon: 070 651 02 53

Rebecka Le Moine, Ledamot
E-post: rebecka.lemoine@mp.se
Telefon: 073 073 66 72